Aktualności

 • Rusza nabór na nowe Stypendia Santander

  Rusza nabór na nowe Stypendia Santander,  jest to okazja do zdobycia nie tylko cenionych kompetencji ale również certyfikatów, które pomogą wyróżnić się na rynku pracy. W 2021 roku wsparcie i  wybrane projekty kierowane są nie tylko do studentów i absolwentów, ale także do wszystkich osób, które ukończyły 18 lat i są zainteresowane rozwojem osobistym.

 • Porozumienie Uniwersytetu Szczecińskiego i Grupy Azoty Police

  azoty-540x280Uniwersytet Szczeciński sformalizował współpracę z Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. Porozumienie obejmuje między innymi realizację wspólnych projektów badawczo-rozwojowych i doktoratów wdrożeniowych oraz organizację praktyk dla studentów. Dokument podpisano w poniedziałek 25 stycznia 2021 roku.

 • Prof. Tarczyński członkiem honorowym międzynarodowego komitetu ISMA

  Zarząd International Strategic Management Association postanowił uhonorować prof. dr hab. Waldemara Tarczyńskiego – Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, tytułem honorowego członka międzynarodowego komitetu ISMA.

 • Porozumienia z Trafostacją Sztuki w Szczecinie

  Uniwersytet Szczeciński oraz Trafostacja Sztuki w Szczecinie podpisały 30 lipca 2018 porozumienie. Współpraca będzie podejmowana w celu działania na rzecz rozwoju życia kulturalnego w Szczecinie i regionie; aktywizacji środowisk twórczych i naukowych na rzecz upowszechniania innowacji w sferze wiedzy i sztuki czy wzajemnym wsparciu statutowych działań, podejmowanych przez strony na terenie Polski i poza jej granicami.

 • Usłyszą czas

  W dniu 25 kwietnia 2018 r. Wydział Matematyczno-Fizyczny US realizujący kierunek optyka okularowa, Polski Związek Niewidomych (Okręg Zachodniopomorski), Fundacja na Rzecz Zapobiegania Ślepocie i Niedowidzeniu oraz Horyzont – Fundacja na Rzecz Osób z Problemami Wzroku – zapraszają na uroczystość przekazania najnowszej generacji mówiących zegarków niewidomym członkom Polskiego Związku Niewidomych.

 • Marcowe giełdy pracy na US

  W dniu 13 i 14 marca 2018r. odbyła się siódma edycja Giełd Pracy organizowanych przez Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Szczecińskiego. 13 marca Giełda Pracy odbyła się na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, natomiast następnego dnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

 • Podpisanie umowy z Klastrem Morskim

  W dniu 9 lutego 2018 r. w rektoracie Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się podpisanie aktu przystąpienia do konsorcjum „Klaster Morski Pomorza Zachodniego”.

 • XIII Forum Samorządowe

  5 czerwca 2017 roku, w Szczecinie, na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług odbyła się trzynasta edycja Forum Samorządowego, pod tytułem „RYZYKO – EFEKTYWNOŚĆ – INWESTYCJE W SEKTORZE FINANSÓW PUBLICZNYCH”.

 • Uniwersytet Szczeciński
  z BZWBK

  16 maja podczas uroczystego spotkania w Rektoracie Uniwersytetu Szczecińskiego, rektor uczelni, prof. dr hab. Edward Włodarczyk oraz Tomasz Mielniczuk, dyrektor Departamentu Santander Universidades, podpisali umowę o współpracy między Uniwersytetem Szczecińskim a Bankiem Zachodnim WBK S.A.

 • ZUS z... US

  IMG_4208Uniwersytet Szczeciński sformalizował współpracę ze szczecińskim oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Porozumienie dotyczy partnerskiej współpracy w zakresie działalności naukowej i badawczej, prowadzenia wspólnych projektów oraz działalności dydaktycznej i naukowej.

 • Nauka dla regionu

  C5D_752218 maja 2017 roku, w ramach „Święta Uniwersytetu Szczecińskiego”, zorganizowano konferencję pn. „Nauka dla Regionu”. Do udziału w dyskusji zaproszono środowisko akademickie oraz przedstawicieli otoczenia gospodarczego, samorządu terytorialnego i administracji państwowej.

 • Podpisanie listu intencyjnego o współpracy US i Gminy Międzyzdroje

  miedzyzdroje02-480x30016 lutego 2021 r. nastąpiło podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy Uniwersytetu Szczecińskiego i Gminy Międzyzdroje. Jedną z misji Uczelni jest współdziałanie z samorządami lokalnymi oraz wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju Pomorza Zachodniego.

 • Podpisanie umowy z ZMPSiŚ SA

  Uniwersytet Szczeciński podpisał umowę z Zarządem Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, której celem jest sponsorowanie przez ZMPSiŚ SA drużyny brydża sportowego AZS US i jej udziału w rozgrywkach II ligi państwowej w sezonie ligowym 2020/2021.

 • Rektor US powołany na członka Naukowej Rady Statystycznej GUS

  Prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, został powołany na członka Naukowej Rady Statystycznej Głównego Urzędu Statystycznego na kadencję rozpoczynającą się od 1 stycznia 2020 roku i trwającą do 31 grudnia 2024 roku.

 • Współpraca z firmą Szajna Laboratorium Optyczne

  Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczeciński podpisał 15 czerwca 2018 r., umowę o współpracy z firmą Szajna Laboratorium Optyczne. „Optyka okularowa jest kierunkiem, na którym ogromną wagę przywiązuje się do kształcenia umiejętności praktycznych. Stąd duża liczba zajęć prowadzonych w laboratoriach oraz praktyki odbywające się w przedsiębiorstwach o profilu optycznym”.

 • Polityka Surowcowa Państwa konsultowana w Szczecinie

  18 kwietnia 2018 r, w Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nauk Przyrodniczych US odbyło się spotkanie w ramach cyklu regionalnych konferencji konsultacyjnych dotyczących rządowego projektu Polityki Surowcowej Państwa (PSP) i dotyczyło IV filaru PSP: „Pozyskiwanie deficytowych surowców drogą importu i współpraca międzynarodowa”.

 • Optyka okularowa - współpraca z kolejną firmą

  Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczeciński podpisał 2 marca 2018 r., umowę o współpracy z z firmą Hoya Lens Poland.

 • Giełdy pracy na US

  W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Akademickie Biuro Karier US i Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości US już po raz 6. zorganizowało Giełdy Pracy. 14 listopada 2017 r. Giełda Pracy odbyła się na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług, natomiast następnego dnia pracodawcy gościli na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

 • Raport MŚP 2017

  Zapraszamy do zapoznania się z raportem dotyczącym małych i średnich przedsiębiorstw w 2017 r.

 • Raport MŚP 2016

  Zapraszamy do zapoznania się z raportem dotyczącym małych i średnich przedsiębiorstw w 2016 r.

 • Współpraca z Wydziałem Humanistycznym US

  DSC_0385Zapraszamy do zapoznania się z listą instytucji, firm i jednostek współpracujących z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

 • Podpisanie umowy z Interoceanmetal Joint Organization

  C5D_852529 czerwca w rektoracie Uniwersytetu Szczecińskiego, rektor uczelni prof. dr hab. Edward Włodarczyk oraz dr hab. Tomasz Abramowski, dyrektor generalny firmy Interoceanmetal Joint Organization, podpisali umowę o współpracy, której celem jest partnerstwo obu instytucji oraz współpraca na styku nauki, badań i promocji wiedzy o środowisku morskim.

 • Współpraca US i Kuratorium Oświaty

  C5D_4397Uniwersytet Szczeciński sformalizował współpracę z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Porozumienie dotyczące partnerstwa w zakresie współpracy w podejmowaniu różnorodnych działań na rzecz podnoszenia jakości kształcenia w szkołach województwa zachodniopomorskiego, zostało podpisane w środę, 25 stycznia 2017 r.