Uniwersytet Szczeciński podpisał umowę z Zarządem Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, której celem jest sponsorowanie przez ZMPSiŚ SA drużyny brydża sportowego AZS US i jej udziału w rozgrywkach II ligi państwowej w sezonie ligowym 2020/2021.

Podpisana, 1 lipca 2021 roku, umowa jest kontynuacją współpracy pomiędzy US a ZMPSiŚ SA. Od wielu lat Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście wspiera m.in. Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora US, który po raz trzynasty odbył się 28 listopada br. Różnicą w tegorocznej edycji było to, że zawodnicy zamiast w auli na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania przy ul. Mickiewicza 64, rywalizowali on-line na platformie Bridge Bas Online.

Drużyna brydża sportowego AZS US w poprzednim roku wywalczyła awans do II ligi, zdobywając mistrzostwo w III lidze w województwie zachodniopomorskim. Należy podkreślić, że z naszego regionu, tylko dwie drużyny biorą udział w rozgrywkach II ligi grupy NW – AZS Uniwersytet Szczeciński i KM Import Piła.

Dr hab. Jacek Batóg, prof. US – Prorektor ds. Finansów US, w następujący sposób mówi o zaletach brydża sportowego: „Ta gra, jak żadna inna którą znam, pozwala w krótkim czasie połączyć odpoczynek, rozrywkę, rozmowy o wszystkim i o niczym, nabyć umiejętności w zakresie oceny ryzyka, zarządzania informacją i współpracy z partnerem oraz dostarczyć niesamowitych doznań związanych z bezpośrednią rywalizacją. Jej dodatkowym atutem w porównaniu do wielu innych gier towarzyskich i sportowych jest szybko pojawiająca się nowa zagadka, którą można rozwiązać wspólnie z partnerem za pomocą logicznego myślenia i umiejętnej współpracy.”

port